Zhakowana firma badająca COVID-19

Chińska organizacja badań medycznych Zhakowana

W kwietniu pekińska firma badająca COVID-19 straciła krytyczne dane. Według dostępnych informacji zostały wystawione na sprzedaż w Darknecie.

Do listy firm atakowanych przez hakerów podczas pandemii możemy dopisać chińską organizację badań medycznych. Huiying Medical zajmuje się m.in. bandanami nad COIVD-19, a dokładniej zwiększeniem szybkości wykonywania testów.

Sprawa wycieku zajęli się badacze z firmy Cyble. Udało im się zdobyć pakiet danych, który został przez nich przeanalizowany. Przede wszystkim sprawdzili pliki pod kątem naruszenia bezpieczeństwa firmy medycznej. Zawierały one kod źródłowy oraz raporty z eksperymentalnych prób przeprowadzanych przez firmę.

Technologia firmy Huiying Medical

W wykradzionych danych firma Cyble znalazła informacje na temat nowej techniki opracowanej w celu wykrywania  COVID-19 poprzez zastosowanie tomografii komputerowej klatki piersiowej. O czym można było usłyszeć już wcześniej od innych firm. Jednak Huiying Medical zastosowała technologię Huawei i Intel w celu stworzenia systemu diagnozowania i skanowania, o którym mówi, że jest bardzo skuteczny.

Dane uzyskane przez system zostają poddane procesowi analitycznemu przez sztuczną inteligencję, która może wykryć istnienie podejrzanych guzków w płucach pacjenta. Co więcej, firma podaje, że dokładność AL wynosi około 96%, co przekłada się na wykonywaniu usług dla placówek zdrowia za około 50 00 USD miesięcznie.

Podsumowując, ten wyciek jest ogromną stratą dla firmy Huiying Medical. Szczególnie pod względem wykradzionych badań i technologii. Firma musiała włożyć wiele środków, by je opracować, a według dostępnych informacji można je kupić w cenie 4 BTC.

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.