youtube

YouTube – kilka wartościowych kanałów

Przeglądając serwis YouTube można natrafić na wiele wartościowych treści. Niestety w sekcji “Na Czasie”, gdzie znajdziemy najpopularniejsze filmiki zwykle nie uświadczymy pożytecznych kanałów. Wnoszących coś przydatnego.

Podczas przeglądania YouTube często natrafiamy na pewna barierę. Serwis słabo dopasowuje nam dodatkowe treści do subskrypcji czy przeglądanych filmików, kanałów. O ile treści typu śmieszne kotki,  Siostry Godlewskie śpiewają… można znaleźć bez trudu. To treści bardziej pożyteczne, które nas rozwijają nie są tak popularne. Dlatego też prezentuję kilka kanałów godnych uwagi.

surgepolonia

Kanał, na którym Jędrek, kasztelan zamku Chojnik opowiada o średniowieczu. Dowiecie się tutaj jak wyglądały stosunki damko-męskie w średniowiecznej Polsce, bitwy czy architektura obronna. Jeden z najciekawszych kanałów historycznych. Co więcej przedstawia wysoki poziom merytoryczny. Mimo, że jest to kanał marki odzieżowej.

Pasja informatyki

Pasja Informatyki, jak sama nazwa wskazuje główną tematyka tematu informatyka, głównie programowanie. Dowiesz się na nim jak zacząć tworzyć programy w językach takich jak C++, JavaScript, PHP i innych. Jednak autor pokazuje też jak skutecznie wziąć zacząć wykonywać swoje obowiązki czy zgłębić tajniki swojego wnętrza. I nie, nie jest cześć “coachingowa” kanału. Chociaż pewnie wielu z tej branży zazdrości mu barwy głosu. Więc nawet jeśli nie pasjonujesz się informatyką możesz znaleźć ciekawe materiały. Co więcej kanał posiada własne forum z ogromną bazą użytkowników.

Nauka. To lubię

Nauka. To lubię, kanał prowadzi Tomasz Rożek. Fizyk, popularyzator nauki. Pisarz, prowadzący programu “Sonda2”. W sposób bardzo ciekawy pokazuje naukę, różne eksperymenty. Profesjonalny, przystępny kanał. Do tego świetne intro, a filmiki są regularnie publikowane. 

Mediafun

“Ja jestem Mediafun, a to jest blog o mediach reklamie i marketingu” Czyli już wszystko wiadomo. Tutaj znajdziecie to czego w internecie jest najwięcej czyli reklamy. Komentator, pasjonat, obserwator marketingu. Poznacie tutaj wiele smaczków na temat niekonwencjonalnego marketingu czy żenujących, nieetycznych wpadek. Autor bardzo często występuje podczas konferencji branżowych. Przyjemnie się go słucha.

Astrofaza

Astrofaza, kanał o kosmosie, astronomii. Autor w bardzo przejrzysty sposób opowiada o gwiazdach, czarnych dziurach czy pulsarach. Gromadzi aktywną społeczność osób pasjonujących się nocnym niebem. Znajdziemy ją na grupie AstroMisie. Częste live-y, podczas których można zadać pytania tworzą sympatyczny klimat wokół kanału, który prowadzi Piotr Kosek.

W tym artykule skupiłem się głównie na kanałach, których możecie nie znać. Dlatego ominąłem te najpopularniejsze. Chociaż i tak ta list mogłaby być dłuższa o kanały takiej jak Włodek Markowicz,  Blog Forum Gdansk. Jeśli znacie jakieś inne słabo znane wartościowe kanały podzielcie się w komentarzach.

Komentarze (2)

Excellent article. I certainly appreciate this site.
Continue the good work!

What’s up to every single one, it’s in fact a pleasant for me to pay a visit
this web page, it consists of priceless Information.

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.