Scroll Top
pexels-asad-photo-maldives-3155666

VPN zmniejszy ceny hotelu i lotów

Nie lubimy przepłacać. Mimo że udając się na wakacje, z dużo większą łatwością wydajemy swoje pieniądze, to śmiało, można stwierdzić, że większości z nas zależy, by za tę samą usługę zapłacić jak najniższą cenę. Nocleg w hotelu i podróż samolotem to podstawowe koszty, które obciążają nasz wakacyjny budżet. W jaki sposób obniżyć cenę hotelu? Dlaczego przydatny to tego będzie VPN? Jak IP wpływa na cenę?

Od dawna wiemy, że uzyskanie jak najwyższej ceny za dany produkt lub usługę nie opiera się jedynie na jakości. Firmy w celu zwiększenia ceny swojej usługi wykorzystują oddziaływanie na nas kolorów, faktury przedmiotów czy emocjonalnej otoczki usługi. Informacje te pozyskują w głównej mierze dzięki neuropsychologii. Jednocześnie w ostatnich latach to dane zbierane na nasz temat stanowią podstawę do działań algorytmów, które najczęściej służą do analizy skuteczności sprzedaży, a czasem w większych serwisach do wyznaczania cen.

Jak działa personalizowanie ofert?

Personalizowanie ofert ma na celu zwiększenie dopasowania do klienta, czyli najczęściej optymalizację ceny. Dobrze zaprogramowana personalizacja pozwala zwiększyć zysk firmy dzięki ustaleni maksymalnej ceny, którą klient jest w stanie zapłacić. Algorytm dopasowuje cenę do możliwości klienta.

Mechanizm ten opiera swoje działanie o dane, które zbiera i wiedząc to, można wykorzystać go do zmniejszenia ceny. Korzystając z przeglądarki internetowej mechanizm korzysta głównie z danych takich jak: 

  • Pliki Cookie. Są to popularne ciasteczka, które akceptujemy na stronach. Zapisują historię przeglądania, dopasowują treść do cech demograficznych, zainteresowań, potrzeb czy preferencji klienta. Często wchodząc drugi raz na tę samą ofertę w serwisie służącym do rezerwacji, mechanizm obniża cenę, jednocześnie kolejne mogą już zwiększyć ją.
  • Adres IP. Podstawą do glokalizacji klienta jest adres IP. To on często będzie mieć główny wpływ na cenę. Mechanizm niekoniecznie zawsze będzie bazować na PKD państwa, z którego się łączymy, ale z pewnością ważny wpływ będzie mieć dystans pomiędzy hotelem a lokalizacją klienta, im mniejsza tym cena najpewniej będzie niższa. W przypadku serwisu Booking można zauważyć, że najniższą cenę otrzymamy, gdy nasza lokalizacja pokrywa się z lokalizacją hotelu. Jak przenieść swoją lokalizację? Można skorzystać z tunelowania połączeń za pomocą VPN.

Jak wybrać VPN?

Na użyteczność danego programu VPN, który będziemy chcieli używać do zmniejszania cen lotów i hoteli wpływa liczba serwerów, które posiada dany VPN. Im więcej serwerów i krajów, w których się znajdują tym oferta, będzie korzystniejsza. Więcej informacji, które pomogą Wam przy wybraniu VPN-u z odpowiednimi cechami znajdziecie na stronie bezpiecznyvpn.pl.

Klient VS Korporacje

Jako klienci zawsze będziemy krok za działaniami, które podejmują korporacje w celu zwiększenia swoich zysków. Pamiętajmy, że na każdą wypracowaną złotówkę musimy poświecić odpowiednią ilość czasu i wymieniając ten czas na usługi, warto poświęcić go jak najmniej.

Zdobądź wiedzę!

Zostaw komentarz