Tor Project zwalnia 13 pracowników

The Tor Project zwalnia 13 pracowników

Kryzys związany z COVID-19 nie omija organizacji non-profit. The Tor Project zwalnia 13 pracowników z 35, zajmujących się działaniem na rzecz bezpiecznego internetu.

17 kwietnia na The Tor Project został opublikowany komunikat o zwolnieniu części załogi zajmującej się projektem. Niestety sytuacja związana z koronawirusem zmusiła firmę do zwolnienia sporej części personelu. Możemy o tym przeczytać:

We had to let go of 13 great people who helped make Tor available to millions of people around the world. We will move forward with a core team of 22 people, and remain dedicated to continuing our work on Tor Browser and the Tor software ecosystem.

Jak podkreślają, kryzys może wpłynąć negatywnie na naszą prywatność i bezpieczeństwo dostępu do informacji. Wszyscy możemy zauważyć, że Państwa wprowadzają kolejne ograniczenia praw obywatelskich. Oczywiście w obliczu epidemii jest o zrozumiałe. Jednak wiemy z doświadczenia, że zniesienie ich po całej sytuacji może być dla rządów problematyczne. I nie mówimy tu tylko o ograniczeniu przemieszczania się, ale także o dostępie do lokalizacji i metadanych sieci GSM.

Wesprzyj The Tor Project

Oczywiście i my możemy dołożyć cegiełkę do projektu. Wesprzeć finansowo The Tor Project. Chociaż będzie to zapewne niewielka część budżetu projektu. Warto datkiem podziękować za możliwości, które nam daje Tor Browser. I pokazać indywidualne wsparcie od użytkowników. Jeśli chcecie to zrobić. Wejdźcie na stronę Donate The Tor Project i przekażcie troszkę grosza. Możecie zrobić to za pomocą karty kredytowej i PayPal. Dodatkowo, jeśli chcecie można, otrzymać gadżety z logiem projektu.

Źródła:
The Tor Project

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.