Scroll Top
sieć tor

Sieć Tor. Jak zacząć?

  • Jeśli natknęliście się na ten artykuł zapewne wiecie o co chodzi, co to jest sieć Tor, jak działa. Jeśli nie poniżej odsyłam do ciekawych stron na jej temat. Do biernego korzystania z sieci tor wystarczy Ci przeglądarka Tor Browser, ale pamiętaj tylko i wyłącznie do obserwowania.

W artykule “Sieć Tor. Jak zacząć?” znajdziecie:

  • jak poruszać się po sieci Tor jako obserwator
  • podstawowe informacje, ciekawostki, linki do materiałów o sieci Tor
  • skąd pobrać Tor Browser, konfiguracja przeglądarki.
Gdzie szukać podstawowych informacji o sieci Tor?
 
Dosyć obszerny artykuł na Polskiej Wikipedii pod linkiem Tor (sieć anonimowa). Na pewno zainteresują Cie też ciekawostki znajdziesz je na ZaufanaTrzeciaStrona. Zajrzyj również na TheHiddenWiki. Po tej dawce wiedzy dowiesz się do czego jest używana, kto z niej korzysta. Teraz zdecyduj czy chcesz wejść w ten świat.
 
Skąd pobrać przeglądarkę Tor Browser?
 
Jak w każdym innym programie. Jeśli pobierać to tylko ze strony producenta. Znajdziecie ją pod adresem TorProject. Dzięki temu masz pewność, że pobierasz najnowsza wersję. Podczas pobierania macie możliwość wybrać język oraz przeglądarkę pod wasz system.

Instalacja

1.Wybieram nasz język
2. Wybieramy folder, w którym zainstalujemy przeglądarkę. Poradnik jest skierowany do użytkowników, którzy chcą być tylko obserwatorami, bez udzielania się na forach. Dlatego też nie musisz szyfrować swojego dysku ani korzystać z specjalnego systemu czy programu VirtualBox.
3. Gdy zakończy się instalacja uruchom przeglądarkę. Klikacie “Connect”. I już możesz zacząć korzystać z przeglądarki.
Ważne!!!
Włącz blokowanie skryptów w prawym górny rogu.

Zostaw komentarz