sieć tor
Sieć Tor. Jak zacząć?
Jeśli natknęliście się na ten artykuł zapewne wiecie o co chodzi, co to jest sieć Tor, jak działa. Jeśli nie poniżej odsyłam do ciekawych stron na jej temat. Do biernego korzystania z sieci tor wystarczy Ci przeglądarka Tor Browser, ale pamiętaj tylko i wyłącznie do obserwowania.

W artykule “Sieć Tor. Jak zacząć?” znajdziecie:

  • jak poruszać się po sieci Tor jako obserwator,
  • podstawowe informacje, ciekawostki, linki do materiałów o sieci Tor,
  • skąd pobrać Tor Browser, konfiguracja przeglądarki,

Gdzie szukać podstawowych informacji o sieci Tor?

Dosyć obszerny artykuł na Polskiej Wikipedii pod linkiem  Tor (sieć anonimowa). Na pewno zainteresują Cie też ciekawostki znajdziesz je na ZaufanaTrzeciaStrona. Zajrzyj również na TheHiddenWiki. PO tej dawce wiedzy dowiesz się do czego jest używana, kto z niej korzysta. Teraz zdecyduj czy chcesz wejść w ten świat.

Skąd pobrać przeglądarkę Tor Browser?

Jak w każdym innym programie. Jeśli pobierać to tylko ze strony producenta. Znajdziecie ją pod adresem TorProject. Dzięki temu masz pewność, że pobierasz najnowsza wersję. Podczas pobierania macie możliwość wybrać język oraz przeglądarkę pod wasz system.

tor pobierz

Instalacja

1.Wybieram nasz język
2. Wybieramy folder, w którym zainstalujemy przeglądarkę. Poradnik jest skierowany do użytkowników, którzy chcą być tylko obserwatorami, bez udzielania się na forach. Dlatego też nie musisz szyfrować swojego dysku ani korzystać z specjalnego systemu czy  programu VirtualBox.
3. Gdy zakończy się instalacja uruchom przeglądarkę. Klikacie “Connect”. I już możesz zacząć korzystać z przeglądarki.
Ważne!!!
Włącz blokowanie skryptów w prawym górny rogu.

blokada javascript

I już możesz zacząć korzystać z linków mających końcówkę .onion
Znajdziesz je tutaj Aktywne Strony Tor

Pamiętaj przeglądarka Tor Browser zapewnia trasowanie cebulowe tylko w obrębie przeglądarki. Wszystkie inne programy będą działać jak przy normalnym użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.