server-1235959_1920

Serwer Dell T640 – podstawowa charakterystyka

Firmy wykorzystujące dużą ilość komputerów doskonale wiedzą, jak ważne jest zapewnienie optymalnych warunków rozwojowych. Posiadanie większej ilości sprzętu sprawia, iż konieczne jest zainwestowanie w dobrej jakości serwer. Model Dell T640 jest idealnym wyborem dla małych oraz średnich firm, które stawiają na rozwój.

Czym są serwery?

Wykonywanie wielu czynności pracowniczych ułatwione jest w głównej mierze dzięki wykorzystaniu komputerów. Urządzenia tego typu wyposażone są w nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które wypływają na wydajność pracy. W zależności od wielkości firmy, różni się ilość wykorzystywanych urządzeń. Im przedsiębiorstwo jest większe, tym liczba wykorzystywanych sprzętów rośnie.

Duże firmy dysponują zazwyczaj wieloma stanowiskami, które wyposażone są w komputer. Jeżeli liczba urządzeń tego typu jest znacząca, konieczne jest wykorzystanie w firmie serwera. Serwer jest gwarancją bezpieczeństwa gromadzonych danych, dzięki czemu znacznie ułatwione jest ich przechowywanie. Jeżeli natomiast chcemy rozszerzyć pracę serwerów, zdecydować się możemy na macierze Dell.

Urządzanie dla małych i średnich firm

Serwer Dell T640 stworzony został z myślą o mniejszych oraz średnich przedsiębiorstwach, którym zależy na zwiększeniu wydajności pracy. Sprzęt posiada dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors, które łącznie mają aż 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie 3 TB pamięci cache. Ponadto urządzenie wzbogacone jest o osiem szybkich dysków PCIe NVMe. Ogromna ilość danych gromadzona jest przy pomocy osiemnastu zatok na dyski 3.5-calowe bądź 32 na dyski 2.5-calowe. Podtrzymanie baterii, a tym samym uchronienie danych przed utraceniem, możliwe jest dzięki najnowszemu kontrolerowi RAID H740P.

Serwery Dell od lat królują na rynku sprzętu technologicznego. Producent dba o wykorzystywanie w swoich urządzeniach najnowocześniejszych technologii, które znacząco wpływają na wydajność serwerów. Ich budowa oparta jest wyłącznie na wysokiej jakości materiałach – obudowa urządzeń jest zatem solidna i wytrzymała. Żywotność serwerów Dell jest bardzo długa, jednocześnie jest to sprzęt bezawaryjny.

W zależności od firmy, zdecydować się możemy na serwer o budowie typu rack bądź tower. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, które dysponują specjalnym pomieszczeniem – zwanym serwerownią. Drugie urządzenie natomiast dedykowane jest firmom o nieco mniejszych możliwościach powierzchniowych.

wirtualne numery

[MiniPoradnik] Gmail, Tinder, Uber… rejestracja za pomocą wirtualnego numeru

Wirtualne numery do rejestracji na stronach i aplikacjach.

Czym są platformy Low-Code i jakie jest ich znaczenie dla biznesu?

Platformy Low-Code i ich zastosowanie w biznesie

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.