Scroll Top
Nieuczciwie naliczane faktury

WAP Billing – nieuczciwie naliczane faktury, czyli jak rozmawiać z korporacjami

Jak to jest, że jeden klient, reklamując daną usługę, otrzymuje zwrot kosztów, a drugi informację, że faktura została naliczona prawidłowo i musi ją zapłacić. Inspiracja do artykułu powstała przy analizie nieuczciwych praktyk/oszustw związanych z WAP Billing.

WAP Billing – klikasz i płacisz, ale o tym jeszcze nie wiesz

Płatność za usługę zostaje doliczona do Twojego abonamentu, jeśli nie posiadasz wyłączonej usługi — SMS PREMIUM. Niestety o płatności dowiesz się najpewniej przy rozliczeniu. Jednocześnie nie jest to główny temat tego artykułu. Więcej informacji w temacie – jak zabezpieczyć się przed WAP Billing dowiesz się z artykułu Niebezpiecznika. My skupmy się na rozmowach pomiędzy klientem a pracownikiem korporacji.

Pracownik – premia

Pamiętaj, że za reklamacje zawsze odpowiada pracownik. Najczęściej jest to specjalista ds. reklamacji, który jak każdy inny pracownik musi być skuteczny w wykonywaniu swoich zadań. Jak jest to oceniane? Najczęściej  przez limity pozytywnie uwzględnionych reklamacji, a co za tym idzie – wypłacenie premii dobremu pracownikowi. I tutaj konkluzja – najlepiej złóż reklamacje początkiem miesiąca, zanim pracownik osiągnie swój limit pozytywnie uwzględnionych reklamacji.

Nieuczciwie naliczane faktury, spokój preferowany — kontakt przez mail

Spokój, czyli „Szczekający pies nie gryzie”. Nie kontaktuj się z suportem pod wpływem silnych emocji, dlatego też najlepiej napisz maila. W mailu nadal spokojnie i merytorycznie opisz sprawę. Warto także podkreślić, że nie wiesz, skąd wzięła się płatność. Poproś o pilne wyjaśnienie sprawy. To już sprawi, że pracownik powinien zauważyć Twoje dążenie do pozytywnego zakończenia reklamacji.

Pokaż, że koszty obsługi reklamacji mogą być wysokie

Firma ma zarabiać, a przy reklamacjach jak najmniej tracić, jeśli koszty obsługi reklamacji mogą być wyższe niż zysk z faktury, najpewniej pracownik zdecyduje się na optymalne rozwiązanie. Więc taka podpowiedź: jeśli w mailu poinformujecie, że planujecie zawiadomić policję – pracownik dostrzeże, że koszty obsługi reklamacji zdecydowanie mogą się zwiększyć.

Przecież bierzemy odpowiedzialność za swoje decyzje

Wszystkie te podpowiedzi mają za zadanie pokazać, na co zwrócić uwagę podczas procesu reklamacji. I tak warto pamiętać, że korporacje mają olbrzymią przewagę nad indywidualnym klientem i często ją wykorzystują. Jednocześnie, jeśli będziecie używać tych metod dla własnego zysku, to wcale nie jesteś lepszy. 

Macie jakieś swoje przykłady, gdy wygraliście „spór” z daną firmą?
Podzielcie się w komentarzach. 

Leave a comment