Scroll Top
wirtualne numery

[MiniPoradnik] Gmail, Tinder, Uber... rejestracja za pomocą wirtualnego numeru

Gmail, Facebook, Instagram, Uber, Twitter, Tinder – dostawcy tych i wielu innych usług coraz częściej wymagają od nas numeru telefonu, który następnie zostaje przypisany do konta. Nie zawsze jednak jest to nam na rękę i często nie chcemy podawać swojego numeru lub po prostu tworzymy kolejne konto w danym serwisie. Jak ominąć ten wymóg?

Linki, które znajdziesz w artykule, są reflinkami. Rejestrując się za ich pomocą, wspierasz blog. Nie musisz tego robić, a wybór należy do Ciebie!
1. Reflink: https://onlinesim.ru?ref=2399904
2. Link: https://onlinesim.ru

W artykule skupimy się na wirtualnych numerach służących do odbierania wiadomości SMS. Są one najtańszą opcją, która w zupełności wystarczy do odbioru wiadomości tekstowej. Numer do rejestracji nie musi zawierać pakietu internetu czy możliwości wykonywania połączeń. Jedyną potrzebną opcją jest możliwość odebrania wiadomości od danego serwisu.

Pamiętaj!
Dany numer telefonu będziesz mógł użyć tylko przez określony czas. W internecie znajdziemy wiele serwisów, które udostępniają wirtualne numery telefonów. Jednocześnie celem tego artykułu nie jest porównanie ich działania a skupienie się na funkcjonalności, dlatego omówimy jeden z nich – OnlineSIM. Osobiście korzystam z tego serwisu ze względu na fakt, że oferuje wiele metod płatności, w tym: PayPal, kryptowaluty. Jednocześnie, jeśli polecacie inne platformy, to zapraszam do podzielenia się o tym w komentarzu.

Koszty

Koszt usługi w zależności od portalu waha się od 0,07$ do 0,58$.
W przypadku portali:
  • Facebook – 0,17$
  • Viber – 0,15$
  • Google – 0,33$
  • Instagram – 0,15$
  • Uber/UberEats – 25$
  • Telegram – 0,58$
  • Steam – 0,07$
  • Amazon – 0,08$
  • Zadarmo – 0,17$

Wirtualne numery telefonów – rejestracja

Rejestracja za pomocą wirtualnego numeru jest bardzo prosta. Przykładową rejestrację wykonamy w aplikacji UberEats.
1. Pobieramy aplikację UbeEats. Jeśli potrzebujemy skorzystać z kilku aplikacji, warto użyć np. Clone App.
2. W serwisie OnlineSIM wybieramy: Select a country: Polska > Site or application: Uber > Buy numer 0,25$. Otrzymujemy wirtualny numer telefonu dostępny na 20 minut, jeśli nie skorzystamy z niego, zostaną nam zwrócone pieniądze.
3. Podczas rejestracji wpisujemy numer telefonu. Pamiętajmy, że po wylogowaniu stracimy bezpowrotnie możliwość zalogowania się (UberEats wymaga logowania za pomocą numeru telefonu). W większości stron i aplikacji następne logowania będzie można wykonać za pomocą maila.
4. Po otrzymaniu kodu wpisujemy go w aplikacji.
5. Przypisujemy mail, hasło i inne dane. Polecam użyć wirtualnej karty debetowej, którą można utworzyć w większości banków.
5. Cieszymy się z nowych rabatów i promocji.

I na koniec

Znacie już możliwości wirtualnych numerów telefonów. Pamiętajcie, że tę opcję możecie zastosować tylko raz, nie używajcie go do uwierzytelniania dwuetapowego i nie wylogowujcie się z konta, jeśli do logowania potrzebny będzie numer telefonu.

Zostaw komentarz