Holograficzny partner ze sztuczną inteligencją

Holograficzny partner ze sztuczną inteligencją

Na platformie Kikstarter zagościł nowy projekt i jest to Hibir: holograficzny partner ze sztuczną inteligencją. Nie ma wątpliwości, że zbiórka spodoba się szczególnie fanom filmy Blade Runner 2049.

Jak twierdzą założyciele zbiórki projekt Hibri, pozwoli na stworzenie swojego idealnego partnera, przyjaciela, członka rodziny w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Tak, będzie można korzystać z dobrodziejstw projektu nie tylko korzystając z googli VR, ale też z poziomu swojego smartfona. Zanim omówimy, jakie to przyniesie korzyści i zagrożenia, skupmy się na funkcjonalnościach tego projektu.

Holograficzny partner ze sztuczną inteligencją

Tworzenie Postaci

Hibri pozwoli nie tylko na tworzenie postaci jako osoby, ale też da możliwość skorzystania z funkcji photoscan. Funkcji, która pozwoli na skanowanie twarzy i nakładanie jej na nasz model. Dodatkowo jak twierdzą twórcy w odpowiedzi na zapotrzebowanie pracują też nad wersją ANIME.

TRYBY GRY

Z aplikacji będzie można korzystać na 3 sposoby. Pierwszy to tradycyjna smartfon lub tablet. Druga, czyli AR to nakładanie w czasie rzeczywistym świata stworzonego przez komputer na świat realny. Z kolei trzecia to VR, który pokaże na m wygenerowany komputerowo świat w 3D.

Sztuczna INTELIGENCJA

Modele będą mogły prowadzić niezależne życie. Podczas pierwszego kontaktu SI ma ustalić, który rodzaj interakcji ma być dla konkretnej osoby odpowiedni. Modele będą mogły np. kłócić się, tęsknić.

KORZYŚCI I ZAGROŻENIA

Czytają “holograficzny partner ze sztuczną inteligencją” nasuwają się negatywne skojarzenia. W dużym stopniu zakorzenione w nas przez popkulturę. Tak, z pewnością myśl o osobach z depresją, osobach, które będą chciały stworzyć model przypominający im zmarłą osobę czy zastępowanie interakcji z innymi osobami. Budzi w nas spostrzeżenia na temat szkodliwości tego projektów. Jednak można dostrzec w HIBRI sposób przećwiczenie zachowań, interakcji z innymi osobami np. w trudnych sytuacjach. Daje to możliwość na stworzenie programów wsparcia dla osób z lękami społecznymi, które będą mogły je wspierać. Co może przynieść wiele dobrego.

Źródła:
HIBRI
Kikstarter

wirtualne numery

[MiniPoradnik] Gmail, Tinder, Uber… rejestracja za pomocą wirtualnego numeru

Wirtualne numery do rejestracji na stronach i aplikacjach.

Czym są platformy Low-Code i jakie jest ich znaczenie dla biznesu?

Platformy Low-Code i ich zastosowanie w biznesie

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.