Fail Apple: system
rozpoznawania twarzy
w iPhone X złamany

Technologia rozpoznawania twarzy miała być idealna. Przynajmniej tak twierdził wiceprezes Apple Phil Schiller. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji Face ID, system jest w stanie odróżnić prawdziwą od sztucznie wygenerowanej twarzy. Podobno specjaliści z Apple konsultowali się nawet z makijażystami i producentami masek z Hollywood. Efektem miała być pełna ochrona przed każdą możliwością złamania zabezpieczenia. Jednak mimo tych wszystkich zapewnień, już po tygodniu, system Face ID został złamany, co pokazuje, że nie jest to skuteczny środek bezpieczeństwa.

Wietnamska firma Bkav stworzyła maskę dzięki której, oszukała system rozpoznawania twarzy Face ID w iPhone X.

System rozpoznawania twarzy nie jest nowością. Apple jedynie zastosował w swoich urządzeniach nową technologię. Sztuczna inteligencja miała uczynić z systemu Face ID idealne zabezpieczenie, które mogłoby zastąpić tradycyjne hasła. Technologia rozpoznawania twarzy sprawdza się bardzo dobrze. Działa niezależnie od naświetlenie czy nawet grymasu twarzy. System (Al) miał się uczyć dzięki zapisywaniu twarzy i tworzyć coraz bardziej doskonalą formę zabezpieczenia telefonu. Jednak, jak się okazało, to wciąż za mało.

Face ID

Jak informują przedstawiciele Bkav cały projekt zajął im 5 dni, a nakłady finansowe wyniosły 150 dolarów. Jednak stworzenie takiej maski w warunkach domowych nie jest możliwe. Wiele firm już próbowało oszukać system Face ID, jednak to dzięki doświadczeniu i znajomości systemu to właśnie wietnamskiej Bkav udało się pokonać sztuczną inteligencję. Firma ta ma na swoim koncie też kilka innych sukcesów, takich jak rozpoznanie luki w wykrywaniu twarzy w laptopach, odkrycie krytycznej luki w Google Chrome czy prześledzenie głównego serwera w Wielkiej Brytanii, w związku z masowymi atakami DDoS na witryny rządów USA i Korei w 2009 roku.

Wiele osób twierdzi, że nie ma zabezpieczeń, których nie da się złamać. Firma Apple boleśnie się o tym przekonała. Teraz jedynie możemy czekać na jej oficjalne stanowisko.

Źródło:
Bkav

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.