Compliance rule law and regulation graphic interface for business quality policy

Czym są platformy Low-Code i jakie jest ich znaczenie dla biznesu?

Cyfryzacja gospodarki wymaga od firm dopasowywania do zmieniających się warunków biznesowych i gotowości na rozwój. Od nowoczesnych przedsiębiorstw oczekuje się, aby szybko wdrażały nowo stworzone procesy, tworzyły produkty kompatybilne z najnowszymi technologiami i miały ustrukturyzowany dostęp do firmowych danych. Największy wpływ na funkcjonowanie średnich i dużych przedsiębiorstw mają platformy Low-Code. Sprawdź, czym są i jakie mają zalety!

Czym jest platforma Low-Code?

Jest to platforma niskokodowa, czyli oprogramowanie umożliwiające budowę aplikacji bez znajomości języków programowania. Platformy takie wykorzystywane są najczęściej do projektowania i wdrażania baz danych, interfejsów użytkowników, delegowania zadań i zarządzania obiegiem informacji, projektowania procesów biznesowych oraz ich automatyzacji. Oprogramowanie z pomocą platform niskokodowych powstaje dwukrotnie szybciej niż tradycyjną metodą. Jest to dobry sposób na obejście problemu rosnącego niedoboru fachowców IT oraz przyspieszenie dostarczania aplikacji, a tego właśnie oczekuje się od nowoczesnych firm. Low-Code sprawia, że budowanie i modyfikowanie aplikacji jest proste i oszczędza mnóstwo czasu.

Wiele firm używa oddzielnych narzędzi do tworzenia formularzy, raportów, modelowania danych, automatyzacji procesów, czy delegowania zadań, a takie nowoczesne platformy zapewniają jedno środowisko projektowe. Oznacza to, że w jednym miejscu można zbudować, przeanalizować, czy zmodyfikować każdy element. Wiele platform typu Low-Code, tj. platforma BPM pozwalają łączyć wszystko ze wszystkim i sprawiają, że każdy przedsiębiorca zostanie ekspertem efektywnych procesów biznesowych. Platforma ta umożliwia łączenie pracowników z systemami biznesowymi – niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Co więcej, zmienia zasady funkcjonowania firmy i opracowana jest w celu udoskonalenia procesów biznesowych. Aby taka platforma sprawdzała się w każdej firmie, powinna być łatwa w obsłudze, dostępna niezależnie od wykorzystywanego systemu, np. Linux, Windows lub macOS, rozszerzalna, czy oparta na globalnie przyjętych i wspieranych standardach.

Platformy Low-Code dla biznesu

Platformy Low-Code mają olbrzymi wpływ na funkcjonowanie zarówno średnich, jak i dużych przedsiębiorstw, w których tworzy się nowe procesy lub modyfikuje istniejące w celu ich uefektywnienia. Platformy niskokodowe są dobre dla firm, w których wdrażanie nowych procesów zajmuje zbyt dużo czasu, a wprowadzane rozwiązania nie są ze sobą bezpośrednio połączone. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą usprawnić pracę zespołową w firmie i sprawić, że zadania będą wykonywane sprawniej. Zbudowanie platformy do skutecznego i szybkiego budowania inteligentnych oraz łatwych w obsłudze aplikacji i procesów z pewnością ułatwią koncentrację na działalności firmy, oraz pozwolą skupić się na jej udoskonalaniu.

Jak dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą do spraw systemów biznesowych i doskonalenia procesów z firmy Novacura: “dzięki przejrzystym i powtarzalnym procesom możemy przekształcić tradycyjny personel w nowoczesny i mobilny zespół. W procesie tym pracownicy mają łatwy dostęp do wszystkich narzędzi, a przepływ informacji, zadań i dokumentów między nimi jest natychmiastowy”.

Delegowanie zadań, sporządzanie pism i faktur, wielopoziomowa dekretacja i zatwierdzanie dokumentów oraz wszelkie inne operacje, wykonywane w systemie zajmują jedno kliknięcie. Niezwykłym atutem platformy Low-Code BPM jest ciągły monitoring każdego etapu procesu, co jest dużym ułatwieniem terminowego zakończenia danego procesu oraz całości sprawy.

Serwer Dell T640 – podstawowa charakterystyka

Serwer Dell T640 – podstawowa charakterystyka

wirtualne numery

[MiniPoradnik] Gmail, Tinder, Uber… rejestracja za pomocą wirtualnego numeru

Wirtualne numery do rejestracji na stronach i aplikacjach.

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.