Biezczady bez 5G

Bieszczady bez 5G

Bieszczady bez 5G, czyli radni na Sesji Rady Gminy Solina przegłosowali uchwałę anty-5G. “Większe przesyły danych możemy realizować przy pomocy stacjonarnych urządzeń, niekoniecznie mobilnych” mówi radny i inicjator protestu.

No przecież nie można się znać na wszystkim. Tak najłagodniej można uzasadnić uchwałę radnych Gminy Solina. Uchwałę, która popiera protest ponad 70 mieszkańców gminy liczącej około 5600 osób. Zapraszam do analizy wypowiedzi radnego – z pewnością wywoła u was szczery uśmiech politowania nad znajomością technologii. Choć niestety w tym wypadku dodatkowo szkodzi innym.

Obejrzycie ją od 14:05.

Jak tłumaczy radny, jest zaniepokojony tempem wprowadzania systemu 5G w niekontrolowany sposób. Dodatkowo przez ostatni tydzień zajmował się tą sprawą. Chociaż nie wiemy, z jakich stron korzystał. Poniżej wrzucam kilka cytatów, które raczej nie są wyrwane z kontekstu, ale zawsze możecie sprawdzić, oglądając urywek transmisji.

“Nie było prowadzonych żadnych badań na temat oddziaływania tego systemu na istoty żywe, w tym ludzi”.
“W przypadku telefonii komórkowej nie ma żadnych regulacji. Wygląda na to, że postęp dużo bardziej wyprzedza legislację i my po prostu nie nadążamy z prawem za tym co się dzieje w rzeczywistości”.
I mój ulubiony:
“Większe przesyły danych możemy realizować przy pomocy stacjonarnych urządzeń, niekoniecznie mobilnych”.

Można wyjaśnić go na dwa sposoby, niestety oba podkreślają błędny tok rozumowania radnego.

  1. Radny uważa, że z internetu 5G można korzystać, jedynie używając smartfonów.
  2. Radny uważa, że każdy z mieszkańców jest podłączony do światłowodu, internetu radiowego lub telefonicznego.

Pierwsze spojrzenie na mapki i już można zauważyć, że dla wielu mieszkańców jedyną opcją jest internet mobilny. A odwiedzając Bieszczady w sezonie letnim można mieć spory problem z internetem spowodowanym obciążeniem wynikającym z ilości użytkowników. W 2020 roku mimo pandemii Bieszczady odwiedziło 373,3 tys. osób. A Gmina Solina i Jezioro Solińskie to miejsca, które raczej się nie omija.

Bieszczady bez 5G i bez tej uchwały

Oczywiście tytuł “Bieszczady bez 5G” jest zdecydowanym nadużyciem. I bez uchwały Rady Gminy Solina, 5G nie prędko wejdzie na ten teren. Zagęszczenie użytkowników zdecydowanie odbiega od największych miast w Polsce, co nie wpływa pozytywnie na rozwój infrastruktury.  Mnie jednak razi niekompetencja radnych i brak zaczerpnięcia wiedzy od specjalistów. Oczywiście rozumiem, że internet to dobre źródło wiedzy, lecz polecam unikać filmów z żółtymi napisami.
🙂

Źródła:
Gmina Solina

Komentarze (18)

I bardzo dobrze po co nam mają zaśmiecać Bieszczady Masztami

lepiej rozkopać całe Bieszczady aby położyć światłowód pod szybkie łącza światłowodowe do każdej chałupy?
żart na żart:)

Tylko, że maszty już stoją od dawna, to tylko kwestia wymiany/dołożenia modułów i anten 5G

No i jeszcze tylko ten prąd zlikwidować – narzędzie szatana i wtedy wszystko będzie dobrze xD

Przez takich oszołomów jak Pani mogło 100+ lat temu nie być pierwszych samochodów bo “konie bezpieczniejsze, benzyna truje” itp. Ludzie, którym się wydaje, że wiedzą jak działa fizyka/telekomunikacja a nie znają podstawowych pojęć jak prawo Maxwella czy modulacja sygnału są wyjątkowo bezczelni. Z premedytacją próbują cofać cywilizację w rozwoju. Szczególnie, że w tamtym regionie światłowód nie istnieje, a dotychczasowe mobilne 4G ma w pewnych miejscach 1 kreskę zasięgu. Paraliż dla firm, nawet wideokonferencji się nie przeprowadzić w czasach COVID.

Mnie razi wciskanie na sile technologii innym, a jezeli jedziesz w gory tylko po to zeby dalej byc przyklejony do ekranu to daruj sobie takie wyjazdy.

człowiek z jakąś empatią

ty ale ty wiesz że ludzie tam mieszkają i czasem jedyną opcją, by mieć internet jest płacenie jakiemuś prywaciarzowi za tragiczną radiówkę (bo z kabla nie dociera) albo właśnie znacznie lepsze połączenie mobilne

Mnie też razi wciskanie na siłę technologii innym – jeśli jedziesz w góry samochodem zamiast tak jak przodkowie podróżować pieszo lub konno to daruj sobie takie wyjazdy.

A no i nie zapomnijmy o tej manii kupowania sprzętu, ubrań turystycznych, map itd. – jeśli jedziesz w góry tylko po to żeby dalej było ci ciepło i bezpiecznie to daruj sobie takie wyjazdy.

Autor artykułu nie ma pojęcia o temacie, który wyśmiewa. Ale tak zwykle jest, że jak ktoś nie ma o czymś pojęcia, to to wyśmiewa.

Jako stary i doświadczony krótkofalowiec, który wie czym jest promieniowanie elektromagnetyczne, który ma pojęcie jakie częstotliwości będą używane w technologii 5G, który wie jak rozchodzi się i zachowuje się fala elektromagnetyczna w zależności od długości fali i ośrodka, który zjadł na tym temacie zęby – mam prawo obawiać się technologii 5G, gdyż nie ma żadnych badań na temat długofalowego poddawania promieniowaniu ciała ludzkiego tymi częstotliwościami, jakie są wykorzystywane w 5G.

Więc proszę autora, którego zapewne jedynym osiągnięciem związanym z łącznością bezprzewodową jest włączenie routera Wi-Fi do kontaktu i fakt posiadania telefonu komórkowego, o niewypowiadanie się w tematach o których nie ma pojęcia 🙂

Niestety krotkofalarstwo nie daje nic na temat tej wiedzy. A jako „stary” myśle że nic Pan nie wie o aktualnym stanie. Polecam wybrac się na magisterkę z telekomunikacji albo chociaż machnąć podyplomówkę.

Przedewszystkim – o jakich częstotliwościach Pan mówi? Poproszę konkretne pasmo.

“stary” przecież wszystko jest energią, więc jaka podyplomówka z telekomunikacji powie jak daleko w głąb tzw kwantu energia i tzw sygnał sięga? Mam ciągłe wrażenie, że dookoła widzę kłótnię na wyeksploatowanym z bananów drzewie z którego jeszcze się się nie zeszło i z obawy o te banany (a raczej już ich resztkę) się nie zejdzie?

A połowa radnych nie ma wykształcenia podstawowego i wypowiada się w roli ekspertów…

Oj głupiutcy ludzie, nie macie pojęcia jak głęboko i daleko sięga ludzkie życie. Od postaci człowieka wgłąb po każdą komórkę i każdy atom w niej zawarty i jeszcze niewyobrażalnie głębiej. Jednak im głębiej tym materia bardziej subtelna i delikatna, bardzo podatna na sztuczne promieniowanie jakim jest 1G czy tam 5G. Na skórze jako efekcie końcowym zobaczycie ostatecznie, może nawet nie za waszego życia, ale spokojnie, energia w każdym atomie naszej komórki ciała zachowa nierównowagę i łatwiej przekaże ją jeszcze niewykształconemu organizmowi – dzieci będą dumne z głupoty swoich dziadków, którzy przy zerowej wiedzy czym jest materia zaczęli się z nią bawić. Ale, dla niektórych proponuję wejść pod stół, wkleić tekst do photoshopa, pokolorować na żółto i wmówić sobie co zawsze, to napewno łatwiejsza droga.

Brawo, pożyjemy, zobaczymy! Brawo! Napawa optymizmem 🙂 może mamy jeszcze na coś wpływ 🙂

jade w Bieszczady aby nie mieć zasięgu zadnego, wiec wypad ze wszystkim i krotkimi zasiegami 5g tez zo kilometr masz w bieszczadach … slabo to widze

Na Księżyc się wyprowadź. I nie truj życia innym.

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.