Bednarek rozdaje pieniądze

Kamil Bednarek rozdaje pieniądze na live,
czyli nowe oszustwo na Facebooku

Znana osoba + live + konkurs to nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Wykorzystując te 3 elementy, przestępcy osłabiają czujność użytkowników Facebooka, którzy nie tylko rejestrują się na portalach, ale też podają dane swoich kart.

Kilka dni temu na jednej z grup został udostępniony live z Kamilem Bednarkiem. Live, podczas którego nie tylko odpowiadał na pytania widzów. Rozdawał pieniądze za rozwiązanie zagadkiIle widzisz kaczek na zdjęciu?“. Niestety wielu użytkowników wpadło w pułapkę zastawioną przez przestępców, dodatkowo po udostępnienie tego na profilu ITcontent, na Facebooku. Dostałem informację od użytkowników o kolejnych, dosłownie takich samych akcjach.

Bednarek rozdaje pieniądze

Prawie prawdziwy Live

Ze 100% pewnością można stwierdzić, że był to live. Jednak podczas niego odtwarzane było nagranie z Kamilem Bednarkiem, który odpowiadał na pytania swoich fanów. Dodatkowo z dodanym zdjęciem konkursowym. Nie wiem jak wy, ale ja myślę, że jest tam 14 kaczek. 🙂 Live odtwarzany z profilu Kamil Bednarek Live (polubionego przez 7 osób). Co więcej patrząc na błędy językowe można śmiało zasugerować, że teksty zostały tłumaczone na przez Google Translate. Live głównie udostępniany na grupach sprzedam/kupię.

Wiadomości wysyłane przez skrypt

Po dodaniu komentarza użytkownik automatycznie otrzymywał wiadomość. W moim przypadku dostałem link do rejestracji i podpięcia karty bankowej. Jednak dostałem informację, że podczas innych live’ów, twórcy wymagali udostępniania live’u np. na 8 grupach lub wysłania zdjęcia dowodu osobistego.

Podsumowując

Mimo, że Facebook usuwa live’y w ciągu godziny. Wielu użytkowników zostaje oszukanych. Po 40 minutach już można było zauważyć ponad 300 komentarzy. I to prawie 100% z odpowiedziami. Spodziewałbym się teraz natężenia tej formy oszustwa z uwagi na brak kosztów, niewielkie nakłady pracy oraz fakt, że coraz więcej czasu spędzamy w domach.

Ostrzeżcie znajomych! “Kamil Bednarek rozdaje pieniądze…” to OSZUSTWO. Przestępcy tym sposobem wyłudzają pieniądze i dane osób, które wpadną w pułapkę. Mogą oni straci nie tylko wszystkie pieniądze z konta, ale też pewnego dnia obudzić się z kredytem.
I pamiętajcie! “Życie to nie bajka nikt za darmo nic ci nie da“.

wirtualne numery

[MiniPoradnik] Gmail, Tinder, Uber… rejestracja za pomocą wirtualnego numeru

Wirtualne numery do rejestracji na stronach i aplikacjach.

Czym są platformy Low-Code i jakie jest ich znaczenie dla biznesu?

Platformy Low-Code i ich zastosowanie w biznesie

Komentarze (3)

Witam. Jakie kroki powinienem teraz poczynić?
Proszę o podpowiedź.

Jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem i anulować płatności.

Witam.
Pojawiła się podobna akcja oszustwa, tym razem z Michałem Szpakiem w roli głównej i odgadnięcia z obrazka 3D liczby. Pytanie: Czy po dodaniu samego komentarza na fb coś może się wydarzyć negatywne? Po dodaniu komentarza przyszła natychmiast wiadomość na msg o prawidłowej odp i udostępnieniu ‚live’a na 5 grup. Oczywiście tego nie zrobiłem i zacząłem szukać informacji o oszustwach na fb. Trafiłem na Was. W zw z tym ponawiam pytanie. Czy po dodaniu samego komentarza i odczytaniu wiadomości msg na smartfonie istnieje jakieś zagrożenie?

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.