Tesla właśnie zaprezentowała
elektryczny samochód ciężarowy

Podczas imprezy w Hawthorne w Kalifornii, Elon Musk zaprezentował swoją nową ciężarówkę, pierwszą od początku istnienia firmy. Dotychczas Tesla produkowała tylko samochody osobowe, ale właśnie zrobiła kluczowy krok do podboju runku samochodów dostawczych. Tesla Semi wykorzystuje technologię elektryfikacji i automatyzacji, aby obniżyć koszty i zwiększyć bezpieczeństwo. Jednocześnie nowy samochód Tesli ma być bardzo prosty w obsłudze.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY TESLI SEMI:

  • Zasięg 800 km przy pełnym obciążeniu
  • 4 silniki elektryczne
  • Masa z pełnym obciążeniem 40 ton
  • Współczynnik oporu 0,36
  • Autopilot na autostradzie
  • Produkcja od początku 2019 roku
Tesla semi

Napęd Tesli Semi to cztery silniki elektryczne, które zapewniają ciężarówce przyśpieszenie z pełnym obciążeniem (36 ton) od 0 do 100km/h w około 20 sekund. Jednocześnie pojemność baterii pozwala na przejechanie 800 kilometrów. Co jest zupełnie wystarczające jeśli weźmiemy czas godzin pracy kierowców zatrudnianych w firmach przewozowych. „Świadczy to, że Semi pokonuje większy zasięg niż ciężarówka z dieslem” – podkreśla Tesla podczas prezentacji samochodu. I jak podkreśla przewoźnik, jest w stanie zaoszczędzić 200 tys. dolarów na dystansie 1,6 miliona kilometrów. Bo właśnie na tyle wyliczona jest trwałość auta, na co zresztą Tesla daje gwarancję.

Auto na razie czeka na rozpoczęcie produkcji. Nastąpi to nie wcześniej, niż w 2019 roku. Obecnie można składać zamówienia. Trzeba tylko wpłacić skromne 5 tys. dolarów przedpłaty

Auto na razie czeka na rozpoczęcie produkcji, nastąpi to nie wcześniej, niż w 2019. Obecnie można składać zamówienia. Trzeba tylko wpłacić skromne 5 tys. dolarów przedpłaty.

Komentarze (2)

Ale to jest brzydkie. PS masz powtórzenie ostatniego akapitu 🙂

Dzięki 😀 Ano brzydka :/

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.