falcon

[AKTUALIZACJA] Już za 3 niecałe godziny startuje rakieta Falcon-9 z misją CRS-13

[AKTUALIZACJA, 13 grudnia] Start został przełożony na 15 grudnia, na godzinę 16:36 czasu polskiego. Opóźnienie spowodowane jest wykrycie zanieczyszczeń w układzie drugiego stopnia rakiety Falcon 9
SpaceX zaplanowało na godzinę 17:46 czasu polskiego przeprowadzenie już trzynastej misji zaopatrzeniowej na ISS. Falcon 9 wystartuje  z platformy SLC-40.

Misja ma na celu dostarczenie na Międzynarodową Stacje Kosmiczną ponad 2200kg sprzętu, żywności i eksperymentów naukowych w tym instrumenty mające zbadać dokładną ilość energii otrzymywanej od Słońca oraz jej zmiany, co pozwoli stworzyć lepsze i dokładniejsze modele zmian klimatycznych. Dostarczy je statek transportowy Dragon, który już nie po raz pierwszy odwiedza stację ISS. Brał udział w misji CRS-6 podczas, której przetransportował 2015 kg  zaopatrzenia.

Misja CRS-13 będzie pierwszą misją, w której NASA wykorzysta sprawdzony już booster. Co więcej jest to pierwsza misja od wybuchu Falcona 9 w sierpniu 2016 roku. Podczas, której została zniszczona platforma startowa. Test statyczny został przeprowadzony już 6 grudnia. Podczas testu ustawiono rakietę na platformie startowej, napełniono zbiorniki z paliwem oraz odpalono silniki pierwszego stopnia na 7 sekund. Był on dwa razy dłuższy od zwykłego testu trwającego 3,5 sekundy.

Jak podaje NASA na start mamy 90% szans ze względu na pogodę. Główną przeszkodą jest wiatr ,który wieje przy platformie nawet z prędkością 55 km/h.

 

Źródło:
SpaceX

Komentarze (1)

I don’t even know how I finished up right here, but I thought this publish was great. I don’t realize who you might be but certainly you’re going to a famous blogger in case you are not already 😉 Cheers!
Rexuiz FPS game

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.