falcon

[AKTUALIZACJA] Już za 3 niecałe godziny startuje rakieta Falcon-9 z misją CRS-13

[AKTUALIZACJA, 13 grudnia] Start został przełożony na 15 grudnia, na godzinę 16:36 czasu polskiego. Opóźnienie spowodowane jest wykrycie zanieczyszczeń w układzie drugiego stopnia rakiety Falcon 9
SpaceX zaplanowało na godzinę 17:46 czasu polskiego przeprowadzenie już trzynastej misji zaopatrzeniowej na ISS. Falcon 9 wystartuje  z platformy SLC-40.

Misja ma na celu dostarczenie na Międzynarodową Stacje Kosmiczną ponad 2200kg sprzętu, żywności i eksperymentów naukowych w tym instrumenty mające zbadać dokładną ilość energii otrzymywanej od Słońca oraz jej zmiany, co pozwoli stworzyć lepsze i dokładniejsze modele zmian klimatycznych. Dostarczy je statek transportowy Dragon, który już nie po raz pierwszy odwiedza stację ISS. Brał udział w misji CRS-6 podczas, której przetransportował 2015 kg  zaopatrzenia.

Misja CRS-13 będzie pierwszą misją, w której NASA wykorzysta sprawdzony już booster. Co więcej jest to pierwsza misja od wybuchu Falcona 9 w sierpniu 2016 roku. Podczas, której została zniszczona platforma startowa. Test statyczny został przeprowadzony już 6 grudnia. Podczas testu ustawiono rakietę na platformie startowej, napełniono zbiorniki z paliwem oraz odpalono silniki pierwszego stopnia na 7 sekund. Był on dwa razy dłuższy od zwykłego testu trwającego 3,5 sekundy.

Jak podaje NASA na start mamy 90% szans ze względu na pogodę. Główną przeszkodą jest wiatr ,który wieje przy platformie nawet z prędkością 55 km/h.

 

Źródło:
SpaceX

Comments (1)

I don’t even know how I finished up right here, but I thought this publish was great. I don’t realize who you might be but certainly you’re going to a famous blogger in case you are not already 😉 Cheers!
Rexuiz FPS game

Dodajkomentarz